Egészséges vagyok, de problémám adódott...
Sokakban él a tévhit, hogy a pszichológus csak betegekkel foglalkozik. Ez nem így van. Egészséges, általában alkalmazkodni, változni, változtatni kívánó emberek fordulnak pszichológushoz. Teszik ezt ha az életükben valami problémával elakadtak, krízishelyzetben vannak, vagy emberi kapcsolataikban változásra vágynak, illetve önismeretükön szeretnének dolgozni. A pszichológussal való közös munka lehetőséget ad a gondolatok, érzések megértésén keresztül a nem tudatos működések feltárására és ezáltal a változás elérésére.
Titokban maradnak az adataim?
Az adatokat az adatvédelmi törvényeknek megfelelően kezeljük. A pszichológusok titoktartási kötelezettség betartásával végzik munkájukat és erről tájékoztatják a klienseket is, és ez vonatkozik az egészségügyi dokumentáció megismeréséhez való kliensi jogra is. A dokumentáció biztonságos, jogosulatlan személyektől elzárt tárolása biztosított a Központban.
Mennyire képzettek A Lélek Kulcsa Pszichológiai Központ szakemberei?
A Központban dolgozó munkatársak mindannyian magasan képzettek. Többféle módszerspecifikus képzésben (pl.: családterápia, pszichodráma, művészet és szocioterápia, induviduálpszichológia sématerápia, EFT stb.) képzett vagy képződő szakemberek.
Milyen hosszúak a terápiás ülések?
A felnőtt pacienseket általában heti rendszerességgel 50 percben fogadjuk hétfőtől péntekig. A pár- és családterápiák általában kéthetente 90 percben, hétfőtől péntekig, a gyerekterápiák a gyermekek életkorának megfelelő időtartamban és gyakoriságban zajlanak hétfőtől péntekig. A terápia gyakoriságát a vezető pszichológus határozza meg. A csoportos terápiákat, workshopokat típusuktól függően hét közben és hétvégén is tartjuk.
Mennyibe kerülnek az ülések?
A konzultációs alkalmak díjai a terápiás formától, időtartamtól, szakembertől, nyelvtől függően változnak.
Árlistánkat ITT találod.
Hány ülésre van szükség?
Erre a kérdésre sajnos nem adható előre pontos válasz. Ez mindig a kliens által hozott élethelyzet bonyolultságától függ. Az ülések várható számáról a kliens a szakemberrel állapodik meg, rögzítve a tanácsadás célját, várható kimenetelét, a résztvevőket.
Mi történik a pszichológiai vizsgálat során?
Az első interjú során, ami több alkalmat is igénybe vehet, megfogalmazásra kerül a probléma és közösen körbe járjuk a terápiás munka szempontjából fontos témákat (életút, meghatározó élmények, kapcsolatok stb.) is. A szakember által javasolt tesztekkel és vizsgáló eljárásokkal további szempontok kerülhetnek felmérésre. A felmérési szakasz végén a pszichológus visszajelez az eredményekről és javaslatot tesz a terápiás munka formai és időbeli kereteire (egyéni vagy páros ülések, az egész család bevonása stb.). A közösen kitűzött terápiás cél függvényében dől el, hogy néhány célzott pszichológiai konzultáció vagy hosszabb lélektani munka által érhető el a kívánt változás.
Meddig mondhatom le az ülésemet?
Lemondani bármikor lehet, akár az utolsó pillanatban is. Mindazonáltal, ha a lemondásra az egyeztetett időponttól 24 órán belül kerül sor, akkor sajnos meg kell fizetni a teljes ülés díját. A szakember ezt az időtartamot Önnek tartotta fent, másnak nem adta át, pedig a kollégáink szolgáltatásaira várólista van….
Kivel állok én jogviszonyban?
Kliensként mindig az ülést vezető pszichológussal. Neki tartozik a kliens a tanácsadás díját megfizetni.
Garantáltan működik a párterápia?
Az egyik legfontosabb dolog, amit a párterápiával kapcsolatban nem árt észben tartani, hogy nem garantált megoldás. Nem minden pár, aki együtt megy terápiára, lesz képes megmenteni a kapcsolatát. Vannak olyan esetek is, amikor a párterápia oda vezet, hogy a felek rájönnek, hogy tényleg jobb nekik, ha különválnak egymástól. Bizonyos esetekben a kapcsolat megmentésének legjobb módja a kapcsolat befejezése.
A pszichológus együtt dolgozik a párral és vezeti őket, de végső soron Ön és partnere a felelős azért, hogy a kapcsolatuk sikerül-e vagy sem. A párterápia csak akkor működik, ha mindketten hajlandóak időt szánni rá, és készek megtenni a nehéz lépéseket.